Skupujemy nieruchomości

Press enter to begin your search

Błędy przy ocieplaniu domu

Blog nieruchomości / Budownictwo  / Błędy przy ocieplaniu domu

Błędy przy ocieplaniu domu

Jeśli pragniemy obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu, powinniśmy najpierw zainwestować w jego ocieplenie. To sprawa pierwszorzędowa. Wykonajmy ją zanim zaczniemy szukać ekipy remontowej, ponieważ do ocieplenia trzeba się przygotować.

Błędy, przed jakimi przestrzega budownictwo

Pierwszym błędem, jaki popełniamy przy ocieplaniu domu to brak projektu. Przed rozpoczęciem naszych prac jest konieczne jego stworzenie. Musi on uwzględniać analizę wilgotnościową, jak i aspekty estetyczne. Autor projektu powinien dobrać grubość termoizolacji, jaki sprawdzić, czy nie ma żadnych przeszkód do powstania naszego ocieplania. Kolejnym błędem jest niezabezpieczanie mieszkania, które jest przez nas remontowane. Wykonując ocieplenie powinniśmy ochronić wszystko: okna, rusztowanie – wszystko to pomoże ochronić je przed słońcem i pomoże wysychać nakładanym materiałom.

Przygotuj podłoże

Kolejnym ważnym elementem jest właściwe przygotowanie podłoża. Chodzi tu przede wszystkim o powierzchnię ścian, które ocieplamy. Muszą mieć dobrą przyczepność dla kleju. Tynk z ubytkami nie sprawdzi się tutaj dobrze, a co dopiero resztki pleśni i grzybów na ścianie. Usuńmy wszystko ze ściany i dopiero potem bierzmy się do pracy. Nieoczyszczony z brudu mur sprawi, że nasze ocieplenie zostanie przyklejone do nietrwałej warstwy. Może to spowodować, że wkrótce odpadnie. Po co więc narażać się na dodatkowe koszty?

Budownictwo i kolejność wykonywania w nim działań

Kolejnym ważnym elementem podczas ocieplania nieruchomości jest zła kolejność wykonywanych przez nas czynności. Najpierw nałóżmy klej, a dopiero potem zatopmy siatkę. Niektórzy wykonawcy robią to odwrotnie. Część z nich nakłada również tynk bezpośrednio na siatkę i omija gruntowanie. Przez to nasz tynk jest źle wiązany, ma prześwity i nierówną powierzchnię. Po kilku lat pęknie i odpadnie, a my będziemy zmuszeni wykonać ocieplanie na nowo. Pamiętajmy również o mocnym zainstalowaniu izolacji do nośnej warstwy. Jeśli nałożymy klej niestarannie bądź użyjemy złej jakości produktu, nasza izolacja nie będzie trzymała się zbyt długo w całości. Inne części, takie jak łączniki czy kołki powinny być przez nas zagłębione na minimum 5 centymetrów w warstwie nośnej. To pozwoli uzyskać nam mocną izolację, która posłuży nam jeszcze przez wiele lat. Zwróćmy uwagę również na specjalistów, jakich zatrudniliśmy do wykonania naszego ocieplenia. Jeśli widzimy, że wykonują ją niestarannie, to ostateczny znak aby zareagować i znaleźć kogoś lepszego. Źle wykonana instalacja to dodatkowe koszty remontu mieszkania czy innej nieruchomości.