Skupujemy nieruchomości

Press enter to begin your search

Powiększenie nieruchomości szklaną dobudówką

Blog nieruchomości / Nieruchomości  / Powiększenie nieruchomości szklaną dobudówką

Powiększenie nieruchomości szklaną dobudówką

Zimowe ogrody to najpopularniejsza forma szklanej dobudówki, werandy czy przeszklonego tarasu. Ale to nie jedyna forma wykorzystania dobudówki ze szkła. Obecnie zimowe ogrody nie są już tak popularne jak kiedyś, choć nadal się je konstruuje. Teraz o wiele modniejsze jest korzystanie ze szklanych dobudówek w celu powiększenia przestrzeni mieszkalnej. Szklane przedłużenia domów, zagospodarowanie dziedzińca, wolnej przestrzeni między budynkami czy szklany taras funkcjonujący jako salon lub domowe biuro to najczęstsze formy wykorzystania szklanych konstrukcji.

Salon bliżej natury

Remont domu jest dobrą okazją do wprowadzenia zmian. Podczas remontu parteru czy to mieszkania czy domu jednorodzinnego można pokusić się o wstawienie większych okien i w ten sposób zabudowę szkłem, a nie murem. Oczywiście nie we wszystkich konstrukcjach jest to możliwe, ale warto rozważyć taki zabieg. Mając własny dom z ogródkiem można wręcz wyciągnąć salon jeszcze dalej poprzez budowę szklanych ścian i szklanego zadaszenia. W ten sposób strefa dzienna będzie jeszcze lepiej doświetlona, nabierze charakteru nowoczesnego budynku, ale będzie też ciekawa i przede wszystkim praktyczna, ponieważ zyskujemy dodatkową powierzchnię w domu choćby na jadalnię.

Domy szeregowe – dodatkowa przestrzeń

Czasem istnieje możliwość zrobienia szklanej dobudówki między budynkami w zabudowie szeregowej. Zwłaszcza jeśli posiadamy na własność podwórko, które otoczone jest innymi budynkami i przez to wystarczy tylko wstawić szklane zadaszenie i szklaną ścianę frontową od podwórza. Taka konstrukcja jest szybka w wykonaniu i względnie tania. Najgorszym etapem budowy jest uzyskanie pozwolenia na zagospodarowanie w ten sposób skrawka ziemi i połączenie innych budynków szklaną dobudówką. Ale dzięki temu nawet stare budownictwo może nabrać nowego charakteru. A my zyskamy dodatkowo miejsce na przedłużenie kuchni czy zrobienie domowego biura, albo po prostu miejsce zabaw dla dzieci.

Przeszklona nadbudówka

Bardzo częstym widokiem są też zabudowane szkłem balkony na piętrach. Zwykle taki zabieg ma na celu powiększenie przestrzeni mieszkalnej lub urządzenie zimowego ogrodu, z którego będzie rozciągał się ładny widok na całą okolicę, a przyniesione do niego rośliny będą miały dużo światła słonecznego. W takiej nadbudówce można zaaranżować też pokój dzienny i strefę relaksu z wygodnymi kanapami i fotelami, gdzie można się odprężyć i podziwiać widok na okolicę. Ale może to też podnieść wartość nieruchomości, ponieważ zyskuje ona w ten sposób dodatkowe pomieszczenie.